„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo zdefiniowała branżę kinową – od marca 2020 roku żadna polska produkcja nie zebrała takiej widowni. Polskiego kandydata do Oscara do tej pory zobaczyło rekordowe ponad 1,52 miliona widzów. Film wchodzi również do dystrybucji w innych krajach – pierwsze pokazy w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii odbędą się już 1 grudnia, kolejne premiery planowane są na przyszły rok.

Specjalnie dla Polaków mieszkających na Wyspach dystrybutor Vertigo Releasing zaplanował pokazy filmu po polsku z angielskimi napisami. „Chłopi” trafią do szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii 8 grudnia, jednak pokazy specjalne filmu planowane są już od 1 grudnia w ponad 100 kinach. Więcej informacji dot. pokazów filmu w Wielkiej Brytanii: www.thepeasantsmovieuk.com.

Producenci filmu pracują obecnie nad promocją „Chłopów” wśród członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, którzy będą decydować o nominacjach do Oscarów. Dużą rolę w kampanii odgrywa ścieżka dźwiękowa autorstwa Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestra. Singiel „Jesień – Tańcuj” został odwtorzony ponad 3,6 miliona razy w serwisie You Tube, ponad 5 milionów razy w serwisie Spotify. Udostępniony w drugiej kolejności Koniec Lata” (w wersji angielskiej utwór będzie śpiewany przez Katie Meluę) to niemal 900 tys. odsłon na You Tubie i niemal milion w Spotify.

Album digitalowy składa się 21 kompozycji autorstwa Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestra. Album w wersji fizycznej zawiera aż 24 utwory – o 3 więcej niż jego wersja streamingowa. Na płycie pojawiło się wielu znanych artystów: m.in. Kayah, Dagadana, Laboratorium Pieśni, Sutari, Tęgie Chłopy, Bela Komaszyńska, zespół Lor, Maria Pomianowska, Apolonia Nowak, T.ETNO, ale także ukraińscy artyści (Chór Vyrij) i białoruski dudziarz Vital Voronau.

Posłuchaj płyty we wszystkich serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/Chlopi

Zamów album CD w sprzedaży: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100085-Chlopi.html

Zobacz klipy:

Miłosny Opętaniec – L.U.C. & RB Film Orchestra feat. Tęgie Chłopy – Chłopi / Wole Wolta The Peasants

Jesień – Tańcuj – L.U.C. & RB Film Orchestra ft. Kayah, Dagadana, Laboratorium Pieśni, Tęgie Chłopy

L.U.C. & RB Film Orchestra feat. Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska – Koniec Lata – Chłopi/The Peasants

 

Posłuchaj „Jesień – Tańcuj” we wszystkich głównych serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/JesienTancuj

Posłuchaj singla „Koniec lata” w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/konieclata

 

 

 

Nakładem Wydawnictwa Agora ukazało się ekskluzywne, ilustrowane wydanie nagrodzonego noblem dzieła Władysława Stanisława Reymonta. Link do zakupu. Dodruk książki trafi do księgarń w najbliższy dniach.

Obrazy z filmu są dostępne w sprzedaży na stronie: https://shop.thepeasantsmovie.com.

Film został zrealizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt dofinansowała Polska Fundacja Narodowa. Patronat honorowy nad filmem objął Minister Edukacji i Nauki.