„Kobieta z…” – premiera z udziałem gwiazd

W Warszawie odbyła się uroczysta polska premiera filmu „Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Nie zabrakło licznie zgromadzonych gości. Prezentujemy zdjęcia z emocjonującego wieczoru. Film można już oglądać na specjalnych pokazach przedpremierowych w wybranych kinach, a do regularnej dystrybucji trafi 5 kwietnia.

Światowa premiera „Kobiety z…” miała miejsce podczas ostatniego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film brał udział w Konkursie Głównym. W wydarzeniu w Warszawie udział wzięli twórcy i obsada, m.in. Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Joanna Kulig, Mateusz Więcławek, Bogumiła Bajor, Jacek Braciak, Wojciech Mecwaldowski, Marta Nieradkiewicz. Nie zabrakło gości takich, jak Ralph Kamiński czy Piotr Jacoń, osób ze środowiska aktywistycznego zaangażowanych w powstanie filmu, jak Anu Czerwiński, Edyta Baker czy Anna Grodzka, a nawet ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Joanna Kulig i Małgorzata Szumowska pojawiły się w kinie w kreacjach Magdy Butrym. Małgorzata Hajewska-Krzysztofik pozowała na czerwonym dywanie w garniturze od Izabeli Łapińskiej.

WSPÓŁPRACA Z SEXEDPL

 Premiera „Kobieta z…” to nie tylko czerwone dywany. W ramach współpracy z fundacją SEXEDPL powstały projekty edukacyjne związane z filmem. Po specjalnych pokazach filmu w Białymstoku, Łodzi i Lublinie odbyły się debaty, które miały na celu pogłębienie tematyki poruszanej w filmie. Ich celem był nie tylko dostarczenie emocjonujących filmowych doświadczeń, ale również inspiracja do dyskusji i refleksji nad ważnymi społecznymi tematami. Eksperci fundacji przygotowali także scenariusze lekcji dla uczniów szkół ponadpodstawowych, które są dostępne do pobrania na stronach NEXT FILM oraz SEXED.