fbpx

Szczegóły filmu

SUPERSIOSTRY

Premiera: 10.05.2024

Reżyseria:Maciej Barczewski

Producent:Aurum Film

Gatunek:sci-fi

Czas:105 minut

Obdarzone nadprzyrodzonymi mocami siostry mogą stać się superbronią albo superbohaterkami. Co wybiorą? Czy po latach rozłąki będą potrafiły współpracować? Czy ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

Nastoletnia Ala (Katarzyna Gałązka) nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu (Grzegorz Damięcki), nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę (Karolina Bruchnicka), o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik (Marek Kalita) i jego niebezpieczny towarzysz Hektor (Mateusz Kościukiewicz) z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

„Supersiostry” to nowa jakość filmów o superbohaterach w polskim kinie. Pełna akcji i efektów specjalnych opowieść science fiction o odwadze, determinacji i supermocach, które ma w sobie każdy z nas.

Foto i video

Obsada

Twórcy

Maciej Barczewski

reżyseria

Maciej Barczewski, Krzysztof Gureczny

scenariusz

Cezary Stolecki

zdjęcia

Bartosz Chajdecki

muzuka

Aurum Film

produkcja

Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham, Agnieszka Dziedzic

producenci

NEXT FILM

dystrybucja

Dla prasy

zwiastun - informacja prasowa
plakat - informacja prasow