fbpx

Szczegóły filmu

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR

Producent:TVN Grupa Discovery

„Doppelgänger. Sobowtór” jest filmem inspirowanym prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

Nowy film w reżyserii Jana Holoubka („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”), w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie. „Doppelgänger. Sobowtór” to kolejna produkcja TVN Grupa Discovery. Premiera filmu planowana jest na 2023 rok. Produkcja otrzymała dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Najważniejszą dla mnie warstwą filmu, ukrytą pod kryminałem, jest ta psychologiczna, dotycząca tożsamości. „Doppelgänger. Sobowtór” jest opowieścią o jej utracie. Fascynująca jest dla mnie równoległość bohaterów, którzy niemal równocześnie tego doświadczają. To gatunkowy thriller psychologiczny, który przenosi nas w fascynujący czas końca lat 70-ych i początek kolejnej dekady. Rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Główny bohater osiada we Francji, korzystając z komfortu i wolności, jakie oferował zamożny Zachód, wtapia się w lokalną społeczność w ramach działań wywiadowczych. W tle głównego wątku, rozgrywa się „wielka historia” przełomu dekad – wydarzenia Sierpnia ‘80, mroczne lata stanu wojennego i w końcu czas transformacji. To dla mnie okres niezwykle pociągający – Jan Holoubek, reżyser filmu.

Foto i video

Obsada

Twórcy

JAN HOLOUBEK

reżyseria, współpraca scenariuszowa

ANDRZEJ GOŁDA

scenariusz

MAREK WARSZEWSKI

scenografia

WERONIKA ORLIŃSKA

kostiumy

MIRELA ZAWISZEWSKA

charakteryzacja

RAFAŁ LISTOPAD

montaż

TOMASZ PARNOWSKI

kierownik produkcji

ANNA WAŚNIEWSKA

producent

Dla prasy

Start zdjęć
Zakończenie zdjęć