Widzowie pokochali „Za duży na bajki 2”. Film zobaczyło już ponad 152 tysiące widzów

Zarówno mali jak i duzi widzowie pokochali wyreżyserowany przez Kristoffera Rusa film „Za duży na bajki 2”. Kontynuację komedii familijnej, która w regularnej dystrybucji jest od piątku, zobaczyło już ponad 152 tysiące osób. Tym samym „Za duży na bajki 2” aż trzykrotnie pobił wynik otwarcia pierwszej części filmu.    

 

Polacy tłumnie ruszyli do kin na film „Za duży na bajki 2”. Ci, którzy seans mają już za sobą nie szczędzą pochwał pod adresem młodzieżowego trio, które tworzą Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska. Publiczność zgodnie przyznaje, że po przygodach ukazanych w kontynuacji familijnego hitu z 2022 roku jeszcze większą sympatią darzy nieco nadopiekuńczą mamę Teresę (Karolina Gruszka) i szaloną ciotkę Mariolkę (Dorota Kolak). Widzowie doceniają również kreacje stworzone przez aktorów, którzy dołączyli do zgranej już obsady – Piotra (Paweł Domagała), Bacę (Grzegorz Małecki) oraz Krzysztofa (Michał Żurawski).

Pozytywne opinie na temat filmu płyną również od dziennikarzy – recenzenci wymieniają cały wachlarz zalet produkcji: od scenariusza, przez reżyserię, grę aktorską, aż po zdjęcia:

Scenarzystka Agnieszka Dąbrowska łączy opowieść o naprawdę niełatwych sprawach z lekkością, która trafia do wielu dzieciaków i dorosłych. Pokazanie historii bez moralizatorstwa czy patrzenia „po dorosłemu” to wyzwanie, któremu moim zdaniem podołała. (…) „Za duży na bajki 2″ to przede wszystkim trójka młodych postaci i aktorów. Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska i Patryk Siemek tworzą zgrane trio, na które z przyjemnością się patrzy. Są niezwykle naturalni i autentyczni

Marta Korycka, kultura.gazeta.pl

 

 

(…) Kristoffer Rus jest trochę jak cool wujek, który na rodzinnym spędzie podchodzi do nastolatków bez cynizmu, szczerze zainteresowany kontaktem. Tyle przez ciekawość pokoleniowych różnic, co chęć wytworzenia jakiejś wspólnej matrycy porozumienia.

                                                                                                               Maciej Satora, filmweb.pl

 

 

Obok bardziej intymnych, kameralnych scen doświadczymy tu także efektownych sekwencji na górskich szlakach. Oddanych zresztą w bardzo malowniczy sposób (zdjęcia Jakuba Stoleckiego), podkreślając że Tatry, z całym swoim majestatem są kolejnym bohaterem tej ciekawej opowieści.

Kuba Armata, Interia Film

 

Lista kin, w których obejrzeć można film „Za duży na bajki 2 ”, dostępna jest na stronie z repertuarem.

 

 

O czym opowiada film „Za duży na bajki 2”

 

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku  niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

 

 

Polecamy również książkę „Za duży na bajki 2”, której autorką jest scenarzystka filmu Agnieszka Dąbrowska – już w księgarniach!

 

 

***

 

ZA DUŻY NA BAJKI 2

Obsada: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała, Michał Żurawski, Grzegorz Małecki

Reżyseria: Kristoffer Rus

Scenariusz: Agnieszka Dąbrowska

Zdjęcia: Jakub Stolecki

Scenografia: Aleksandra Kierzkowska

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Charakteryzacja: Waldemar Pokromski, Marta Szczerkowska

Dźwięk: Grzegorz Kucharski
Montaż: Marcin Komar Konarzewski

Muzyka: Karim Martusewicz

Producent: Mikołaj Pokromski

Koprodukcja: Krakowskie Biuro Festiwalowe Operator Krakow Film Commission

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundusz Filmowy w Krakowie, Gmina Miejska Kraków

Produkcja: POKROMSKI STUDIO

Dystrybucja: NEXT FILM

 

KONTAKT DLA MEDIÓW W SPRAWIE FILMU:

Aleksandra Misiak
aleksandra.misiak@next-film.pl
tel. 668 050 051

 

KONTAKT DLA MEDIÓW W SPRAWIE KSIĄŻKI:

Gaja Grochocka

gaja.grochocka@agora.pl

tel. 505 996 702