„Sami swoi. Początek”  – uroczysta premiera z udziałem gwiazd. Film już w kinach.

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Sami swoi. Początek”  w reżyserii Artura Żmijewskiego, z udziałem twórców i zaproszonych gości. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Anna Dymna, Paulina Gałązka, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka i Janusz Chabior. Film od dzisiaj na ekranach kin w całej Polsce. Prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.

Podczas uroczystej premiery pojawili się twórcy filmu, w tym m.in. reżyser Artur Żmijewski, oraz scenarzysta wszystkich czterech części filmów o Kargulu i Pawlaku – Andrzej Mularczyk. Licznie przybyli również członkowie obsady m.in.: Anna Dymna, Adam Bobik, Karol Dziuba, Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Adam Ferency, Katarzyna Krzanowska i Janusz Chabior.

–  Chciałabym, żeby ten film przyniósł ludziom, którzy nad nim pracują, tyle radości co mnie i aktorom, którzy ze mną grali w poprzednich filmach. Bo to są takie przeżycia zawodowe, które są radością aktora na całe życie – mówiła Anna Dymna jeszcze na planie filmu.

Jak pokazują reakcje widowni po pierwszych seansach przedpremierowych „Sami swoi. Początek” przynieśli ogromną radość nie tylko twórcom, ale również i odbiorcom. Zgromadzona podczas lokalnej premiery w Kielcach publiczność nagrodziła film oraz obecnych na sali aktorów owacjami na stojąco. Zachwytów ze strony widowni nie brakowało również na premierze w Warszawie.

– Zrobiliśmy co w naszej mocy, żeby to był po prostu wzruszający, momentami śmieszny, momentami straszny film, można się i pośmiać i może wzruszyć, popłakać –  mówi Adam Bobik, który wcielił się w postać Kazimierza Pawlaka.

„Sami swoi. Początek” od dzisiaj oglądać można na ekranach kin w całej Polsce.