„Akademia Pana Kleksa” – premiera jakiej jeszcze nie było

W poniedziałek, 18 grudnia, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Akademia Pana Kleksa”. Wydarzenie przyciągnęło tłumy gwiazd, które z niecierpliwością wyczekiwały nowego filmu Macieja Kawulskiego. Do kin w całej Polsce „Akademia Pana Kleksa” trafi 5 stycznia – w wybranych kinach film oglądać można od 25 grudnia.

Podczas uroczystej premiery w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej pojawili się twórcy filmu, w tym m.in. reżyser Maciej Kawulski, prodcuent Tomasz Wardyn oraz członkowie obsady: Antonina Litwiniak, Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Sebastian Stankiewicz, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek i Konrad Repiński.

Premiera filmu przyciągnęła rzesze fanów Kleksa. Zarówno tych starszych, którzy 40 lat czekali, by ponownie zanurzyć się w swoim ulubionym bajkowym świecie, jak i tych młodszych, dla których film Macieja Kawulskiego jest pierwszym zetknięciem z kultową akademią Jana Brzechwy. Na czerwonym dywanie największe gwiazdy świata kultury przeplatały się z uznanymi sportowcami. Wśród gości znaleźli się m.in.: Ralph Kamiński, Monika Brodka, Monika Olejnik, Arkadiusz Jakubik, Mamed Khalidov, Małgorzata Socha, Omenaa Mensah, Edyta i Cezary Pazurowie, Joanna Jędrzejczak, Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki, Jan Błachowicz, Olga Bołądź, IGO, Friz i Wersow, Małgorzata Ostrowska, Jarosław Bieniuk, L.U.C., Lotek, Łukasz Juras Jurkowski, Lexy Chaplin.

 

Pełen magii wieczór poprowadził Olivier Janiak. Seans filmu „Akademia Pana Kleksa” zakończyły owacje na stojąco.

 

O czym opowiada film „Akademia Pana Kleksa”?

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze… A piszą ją wybitni polscy aktorzy – m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.

Zobacz trailer

Scenariusz filmu, na którego podstawie reżyser Maciej Kawulski mógł stworzyć bajkowy świat „Akademii Pana Kleksa”, napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk. Za produkcję filmu odpowiada OPEN MIND PRODUCTION, a za dystrybucję firma NEXT FILM.

„Akademia Pana Kleksa” do kin trafi 5 stycznia, ale już teraz widzowie mogą sprawić sobie i swoim bliskim wyjątkowy świąteczny prezent – bilety na seanse przedpremierowe, które rozpoczną się 25 grudnia.

Sprawdź, gdzie grają

 

***

AKADEMIA PANA KLEKSA

Premiera: 5 stycznia

W rolach głównych: Antonina Litwiniak, Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek, Konrad Repiński

Reżyseria: Maciej Kawulski

Scenariusz: Krzysztof Gureczny, Agnieszka Kruk, Maciej Kawulski

Zdjęcia: Bartek Cierlica PSC

Casting: Marta Wojciechowicz

Montaż: Marcin Drewnowski PSM, Maciej Kawulski

Producenci: Tomasz Wardyn, Maciej Kawulski

Muzyka autorska: Mateusz „Matheo” Schmidt, Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Andrzej Korzyński

Charakteryzacja: Karolina Kordas, Alina Janerka, Wanda Tatucha-Kędzierzawska

Kostiumy: Kaja Rogacz, Agnieszka Osipa

Scenografia: Daria Dwornik

VFX Supervisor: Szymon Kania

Sound design: Marcin Kasiński MPSE

Producent liniowy: Piotr Bogusz

Produkcja: Open Mind Production

Koprodukcja: Grzegorz Pietraszewski, Bajka Pana Kleksa, Mazowiecki i Warszawski

Fundusz Filmowy, NEXT FILM, IBRA, Błażej Hermanowicz, JAKE VISION, Platinium

Towers Management, Flame Natalia Siwiec, Hollywood Hair, MSL

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej 

Partnerzy filmu: InPost, Miasto Katowice, LEGO, Motus, Steakownia, Bakalland

Oficjalny przewoźnik: Polskie Linie Lotnicze LOT

Partnerzy dobroczynni: Omena Mensah Foundation, Rafał Brzoska Foundation

Partner społeczny: Fundacja Avalon

Partner strategiczny: VISA

Patroni medialni: Onet, RMF, TVN, Filmweb, Empik

Partnerzy premiery: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Software Hub (4 Parents), Grupa Metrocars, Warsaw Free Spirits, Wikt Codzienny

Dystrybucja: NEXT FILM

 

KONTAKT DLA MEDIÓW W SPRAWIE FILMU:

NEXT FILM:

Aleksandra Misiak
aleksandra.misiak@next-film.pl
tel.668 050051