Ekskluzywne wydanie powieści Władysława Stanisława Reymonta z kadrami z nagradzanego filmu „Chłopi”- polskiego kandydata do Oscara!

Życie zgodne ze zmieniającymi się porami roku, kultem ziemi i sezonowymi pracami w polu. Na tle tego unikatowego mikroświata wiejskiej wspólnoty rozgrywają się losy Macieja Boryny, jego dzieci, a także pięknej, młodej i tajemniczej Jagny.

„Chłopi” to nie tylko obraz wiejskiej codzienności i malownicze opisy przyrody, lecz przede wszystkim historia tragicznej miłości i pożądania, ukazująca reguły życia w małej społeczności, w której każdy zajmuje określone miejsce, a wyjście poza ramy hierarchii grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Nowe wydanie najsłynniejszego dzieła Reymonta towarzyszy filmowi „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana, który zachwycił publiczność i krytyków na festiwalach w Toronto oraz Gdyni. Na tym ostatnim zdobył cztery nagrody: Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę Publiczności, Kryształową Gwiazdę Elle (Kamila Urzędowska), Nagroda Chopard & W. Kruk: Chopard loves cinema (Kamila Urzędowska).

Film zrealizowano w technice animacji malarskiej podobnie jak poprzednią produkcję studia BreakThru Films, okrzyknięty arcydziełem „Twój Vincent”. Obraz powstał na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój prozy Reymonta. Na ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski, a kadry z filmu znajdują się w nowym wydaniu powieści jako kolorowe ilustracje na siedmiu specjalnych składkach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Link do zakupu:

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100042-Chlopi-Wydanie-kolekcjonerskie.html