fbpx

Szczegóły filmu

SIMONA KOSSAK

Reżyseria:Adrian Panek

Producent:Balapolis

Gatunek:biograficzny

„Simona Kossak” to inspirująca historia o niezależności i determinacji w szukaniu własnego miejsca na ziemi. To opowieść o odwiecznej potrzebie bliskości i odnalezieniu swojego stada.

Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i… potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

Foto i video

Obsada

Twórcy

Adrian Panek

scenariusz, reżyseria

Jakub Stolecki

zdjęcia

Piotr Kmiecik

montaż

Agata Adamus

scenografia

Anna Pabisiak

dekoracja wnętrz

Kalina Lach, Paulina Sieniarska

kostiumy

Anna Nobel

charakteryzacja

Julia Jendrysik

kierownik produkcji

Magdalena Kamińska, Agata Szymańska

producentki

Balapolis

produkcja

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Mazowiecki Instytut Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Hollman Emea Limited

koprodukcja

NEXT FILM

dystrybucja

Polski Instytut Sztuki Filmowej

współfinansowanie

Dla prasy

Pierwsze zdjęcia_informacja prasowa