fbpx

Szczegóły filmu

CZARNA OWCA

Premiera: 13.08.2021

Reżyseria:Aleksander Pietrzak

Producent:TVN Grupa Discovery

Gatunek:komediodramat

Czas:107 min.

„Czarna owca” to ciepły i wzruszający komediodramat o więzach, których nie można przerwać. Film w zabawny sposób spróbuje odpowiedzieć na szereg ważnych pytań dotyczących relacji rodzinnych i dorastania.

Magda i Arek tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak…

Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem. Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje… Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?

Współfinansowanie:

Foto i video

Obsada

Twórcy

ALEKSANDER PIETRZAK

reżyseria

BARTOSZ KOZERA

scenariusz

MATEUSZ PASTEWKA

zdjęcia

KRZYSZTOF ŁOJAN

kierownik produkcji

ANNA WAŚNIEWSKA-GILL

producent

RAFAŁ ULICKI

producent wykonawczy

Dla prasy

Informacja prasowa - data premiery
Informacja prasowa - teaser
Informacja prasowa - teledysk
Informacja prasowa - zwiastun
Konkurs Facebook
Pressbook
Uroczysta premiera
Recenzje
Box Office