„Za duży na bajki 2″ – uroczysta premiera z udziałem twórców

 W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Za duży na bajki 2” w reżyserii Kristoffera Rusa. Wieczór upłynął pod znakiem pielęgnowania młodzieńczych pasji, wkraczania w dorosłość oraz mierzenia się z trudnymi tematami. W wydarzeniu udział wzięli twórcy filmu m.in. Maciej Karaś, Patryk Siemek, Amelia Fijałkowska, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała i Rafał Zawierucha. Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia. „Za duży na bajki 2” na ekranach kin już od piątku.

Bezsprzecznie był to wieczór należący do młodych aktorów grających główne role w filmie – Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska po raz kolejny zachwycili widzów swoim talentem. Na czerwonym dywanie pozowali do zdjęć w towarzystwie pozostałych członków obsady: Karoliny Gruszki, Doroty Kolak, Pawła Domagały, Rafała Zawieruchy oraz reżysera filmu Kristoffera Rusa. Najważniejsza jednak była opinia widzów, a ta jest jednogłośna. Wszyscy goście wyszli z seansu rozbawieni, wzruszeni i przyznali, że choć po pierwszej części poprzeczka postawiona była bardzo wysoko, to druga odsłona podołała wyzwaniu i na długo zostanie w ich pamięci.

A co tym razem czeka ulubione gamingowe trio? Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

„Za duży na bajki 2” w kinach już od piątku, a tym, którzy nie mogą doczekać się spotkania z Waldim Mocarnym Pierwszym i spółką na wielkim ekranie, polecamy opartą na scenariuszu filmu książkę o tym samym tytule – już w księgarniach!

 

***

 

ZA DUŻY NA BAJKI 2

 

15 MARCA 2024 ROKU

Obsada: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała, Michał Żurawski, Grzegorz Małecki

Reżyseria: Kristoffer Rus

Scenariusz: Agnieszka Dąbrowska

Zdjęcia: Jakub Stolecki

Scenografia: Aleksandra Kierzkowska

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Charakteryzacja: Waldemar Pokromski, Marta Szczerkowska

Dźwięk: Grzegorz Kucharski

Montaż: Marcin Komar Konarzewski

Muzyka: Karim Martusewicz

Producent: Mikołaj Pokromski

Koprodukcja: Krakowskie Biuro Festiwalowe Operator Krakow Film Commission

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundusz Filmowy w Krakowie, Gmina Miejska Kraków

Produkcja: POKROMSKI STUDIO

Dystrybucja: NEXT FILM

 

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW W SPRAWIE FILMU:

Aleksandra Misiak
aleksandra.misiak@next-film.pl
tel. 668 050 051

 

KONTAKT DLA MEDIÓW W SPRAWIE KSIĄŻKI:

Gaja Grochocka

gaja.grochocka@agora.pl

tel. 505 996 702