„The Palace” w reż. Romana Polańskiego w kinach od 3 listopada. Zobacz zwiastun.

Najnowszy film Romana Polańskiego wejdzie do polskich kin już 3 listopada. „The Palace” światową premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W rolach głównych występują Oliver Masucci, Fanny Ardant, John Cleese, Bronwyn James, Joaquim de Almeida, Luca Barbareschi, Milan Peschel, Fortunato Cerlino i Mickey Rourke.  

W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości.

Twórcy filmu przeplatają się wątki, czarny humor, zestawienia absurdu i zadziwiających konkluzji. Ale także momenty nostalgii dla świata, który, jakkolwiek by się to mogło teraz wydawać żałosnym, w ostatnich godzinach dwudziestego wieku, kierował się jednak logiką i racjonalnym optymizmem co do własnej przyszłości.

Zwiastun „The Palace” jest już dostępny w sieci:

– „The Palace” to przede wszystkim prowokująca komedia – miejscami gorzka, miejscami błaha i ekscentryczna – która w umyśle widza ma pozostawić pytanie: co poszło nie tak? Komedia, pokazująca naiwność, hedonizm, zepsucie i społeczne nierówności, leżące u źródeł obecnej kondycji naszego świata – mówi o filmie jego reżyser, Roman Polański.

Autorami scenariusza filmu są Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i Roman Polański. Producentami są Luca Barbareschi, Jean-Luis Porchet, Wojciech Gostomczyk, Janusz Hetman i Jerzy Skolimowski. Za zdjęcia odpowiada Paweł Edelman, muzykę skomponował Alexandre Desplat.

 

*****

THE PALACE

Gatunek: komedia

Premiera: 3 listopada 2023

Reżyseria: Roman Polański

Scenariusz: Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska, Roman Polański

Muzyka: Alexandre Desplat

Zdjęcia: Paweł Edelman

Montaż: Hervé de Luze

Scenografia: Tonino Zera

Kostiumy: Carlo Poggioli

Asystent reżysera: Hubert Engammare

Reżyser obsady: Teresa Razzauti

Dźwięk: Lucien Balibar

Efekty wizualne: Benuts, M74, DI Factory

Charakteryzacja: Diego Prestupino, Desire Corridoni

Producent liniowy: Matteo Leurini, Piotr Bogusz

Producent kreatywny: Andrea Italia

Producent wykonawczy: Claudia Gaeta, Giulio Cestari, Jerzy Skolimowski, Dietmar Güntsche, Michael Kölmel

Koprodukcja: Włochy, Polska, Szwajcaria, Francja w koprodukcji z Eliseo Entertainment i Rai Cinema, Cab Productions, Lucky Bob, RP Productions

We współpracy z: Etienne Dontaine, Stéphane Rigotti oraz Agent Double, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Atlas sztuki, Adam Gudell Moderator Inwestycje, Jarosław Fabiański Direct 4Energy oraz Benitex Beata Radkiewicz

Producent asystujący: Carla Milesy di Grésy

Organizacja produkcji Polska: Klaudia Chechłowska, Sonia Mnich, Marta Bródka