fbpx

KARUZELA

PREMIERA 23.05.2014

VIDEO

TRAILERSPOTTEASER

PODSTAWOWE INFORMACJE

PLAKAT 1/1

KARUZELA

REŻYSERIA: Robert Wichrowski

PRODUCENT: Ewa Ogórek-Wichrowska

GATUNEK: dramat

DŁUGOŚĆ: 85 min

PRODUKCJA: Polska, 2014

PREMIERA: 23.05.2014

Film na DVD

Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego, ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Główni bohaterowie „Karuzeli” mają zaledwie trzydzieści lat, gdy stają przed najtrudniejszymi życiowymi decyzjami. Rafał, Magda, Piotr i Natalia muszą wybrać, co jest dla nich najważniejsze i ile są w stanie poświęcić, aby to osiągnąć. Kiedy dwaj najlepsi przyjaciele zakochują się w tej samej dziewczynie, ich męska przyjaźń wystawiona jest na ciężką próbę. Braterskie relacje oraz miłość do kobiety ważą się na jednej szali. Kłamstwo jest jedynie pozorną ucieczką i wyborem mniejszego zła.

Opowieść Roberta Wichrowskiego, reżysera „Karuzeli”, to wędrówka po ludzkiej duszy. Nie daje gotowych odpowiedzi, ale przeprowadza po skomplikowanym świecie uczuć głównych bohaterów. Są rozczarowani wizją świata, w którym relacje międzyludzkie ograniczają się do kontaktu za pośrednictwem komunikatorów, mediów społecznościowych czy telefonu komórkowego.

W główne postacie wcielili się, debiutujący w pierwszoplanowych rolach, aktorzy – Mikołaj Roznerski („Chce się żyć”, „Supermarket”), Mateusz Janicki („Supermarket”, „Miłość na wybiegu”, „Lejdis”), Karolina Kominek („Wymyk”) i Maria Pawłowska. W pozostałych rolach zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, Ireneusza Czopa oraz Aleksandra Mikołajczaka.

Ważnym elementem filmu „Karuzela” jest jego warstwa wizualna. Kamera prowadzona przez Adama Bajerskiego, autora zdjęć m.in. do filmów „Sztuczki” i „Imagine” jest blisko bohaterów, podąża za nimi, idzie za ich emocjami. W filmie znalazła się muzyka skomponowana przez Mikołaja Bugajaka, czołowego producenta nowej polskiej sceny muzycznej, znanego również jako Noon. W filmie znalazły się utwory alternatywnej sceny w wykonaniu, m.in. Fern, Hatti Vatti, Random Trip, Ewy Abart i Marka Dyjaka. To muzyka pokolenia, które weszło w dorosłość w XXI wieku.

OBSADA

Mikołaj Roznerski

RAFAŁ 

Karolina Kominek

MAGDA 

Mateusz Janicki

PIOTR 

Maria Pawłowska

NATALIA 

Zofia Wichrowska

JULIA 

Małgorzata Zajączkowska

ANNA, MATKA RAFAŁA 

Aleksander Mikołajczyk

JANUSZ, OJCIEC PIOTRA 

Bolesław Abart

STARZEC 

Magdalena Łaska

KOLEŻANKA MAGDY 

Ireneusz Czop

KSIĘGOWY 

Michał Gadomski

"TWARDY" 

Krzysztof Czeczot

WETERYNARZ 

TWÓRCY

Robert Wichrowski

REŻYSERIA / SCENARIUSZ

Adam Bajerski PSC

ZDJĘCIA

Magdalena Widelska-Władyka

SCENOGRAFIA

Barbara Łagowska

KOSTIUMY

Katarzyna Łagowska

KOSTIUMY

Monika Mirowska

CHARAKTERYZACJA

Dariusz Krysiak

CHARAKTERYZACJA

Mikołaj Bugajak

MUZYKA

Artur Kuczowski

DŹWIĘK

Adam Kwiatek PSM

MONTAŻ

Rafał Widajewicz

KIEROWNIK PRODUKCJI

Ewa Ogórek-Wichrowska

PRODUCENT, FAUN FILM

Kacper Habisiak

KOPRODUCENT / DŹWIĘK

Marcin Kasiński

KOPRODUCENT / DŹWIEK

Cezary Lisowski

KOPRODUCENT

Mariusz Kordas

KOPRODUCENT

Andrzej Mroczkowski

KOPRODUCENT

Maciej Ostoja-Chyżyński

KOPRODUCENT