fbpx

#Zostanwdomu z NEXT FILMEM, część 3

6 kwietnia 2020

Kolejny tydzień izolacji nam nie straszny – mamy w zanadrzu filmy gwarantujące naprawdę mocne wrażenia i cały zestaw produkcji nagradzanych na festiwalach w Polsce i na świecie. Oto trzecia porcja polecanych przez nas filmów.

Mocne kino

Wybór filmów dla widzów o mocnych nerwach otwiera ubiegłoroczny kinowy hit – „Underdog” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Pierwsza produkcja opowiadająca o świecie zawodników MMA przyciągnęła do kin na całym świecie ponad milion widzów. W roli głównej wystąpił Eryk Lubos, a partnerował mu Mamed Khalidov.  Bohaterowie filmu walczą nie tylko w klatce, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Film jest dostępny w ofercie Ipli.

FOT. PIOTR PĘDZISZEWSKI ZDJĘCIA UNDERDOG

Drugim tytułem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest „Plac zabaw” w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego, którego najnowszy film, pierwszy polski slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, szturmem zdobył pierwsze miejsce wśród tytułów dostępnych na polskim Netflixie w kilka godzin po udostępnieniu. Debiut reżysera często określany był mianem horroru społecznego i zasłużył na miano jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów. Opowiada o dniu z życia nastolatków, które zamienia się w niewyobrażalną spiralę przemocy. Film był inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jest dostępny w serwisach: Netlix, Ipla oraz VOD.pl.

Wieczory z mocnym kinem uzupełnią seanse filmów:

  •  „Drogówka”, reż. Wojciech Smarzowski – klasyczny już obraz polskiej policji. Film dostępny w serwisach: Netflix i Ipla
  • „Karbala”, reż. Krzysztof Łukaszewicz – opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Film dostępny w serwisach: Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl (również w wersji z audiodeskrypcją)

Nagradzane produkcje

Dobrego kina nigdy dość – wychodząc z tego założenie, proponujemy poznanie lub przypomnienie sobie tytułów, które w ciągu ostatnich lat szczególnie przypadły do gustu krytykom i widzom. Wśród nich są już wspomniane wyżej „Drogówka” czy „Plac zabaw”. Ale w tym zestawieniu nie może zabraknąć filmu, który szturmem zdobył Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2014, a potem polskie kina, czyli „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego o początkach kariery Zbigniewa Religi i jego dążeniu do udanej operacji transplantacji serca. Trudno nie wspomnieć też o thrillerze Macieja Pieprzycy – „Jestem mordercą”, historii śledztwa w sprawie słynnego wampira, seryjnego mordercy okresu PRL. Kolejny film reżysera – „Ikar. Legenda Mietka Kosza” również spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków. Animowany  przy użyciu nieszablonowych technik „Twój Vincent” zachwycił widzów na całym świecie i zdobył nominacje do najważniejszych wyróżnień branży filmowej – Europejskiej Nagrody Filmowej (którą zdobył), Złotego Globu, a na koniec Oscara.

Wielokrotnie nagradzane filmy z portfolio NEXFT FILM dostępne są w serwisach: