fbpx

Światowa premiera „Planu B” w Szanghaju!

20 czerwca 2018

„Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej będzie miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju (16-25 czerwca). Film będzie prezentowany w sekcji Panorama. To kolejny ? po Moskwie ? festiwalowy przystanek dla produkcji z Kingą Preis, Marcinem Dorocińskim, Romą Gąsiorowską i Edytą Olszówką w rolach głównych.

Festiwal w Szanghaju to jedyny chiński festiwal filmowy zaliczany do imprez akredytowanych przez Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych (FIAPF) jako międzynarodowy festiwal konkursowy filmów fabularnych i jedno z największych wydarzeń filmowych Azji. W minionych latach w oficjalnej selekcji znalazły się dwa inne tytuły dystrybuowane przez NEXT FILM: „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy. Oba tytuły zostały nagrodzone („Twój Vincent” otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego, a Maciej Pieprzyca nagrodę dla najlepszego reżysera). Festiwalowy pokaz „Planu B” będzie jednocześnie jego oficjalną międzynarodową premierą. Wcześniej zagraniczna publiczność miała okazję zobaczyć film na specjalnym pokazie podczas gali zamknięcia festiwalu „WISŁA” w Moskwie.

– Bardzo się cieszę, że „Plan B” zostanie zaprezentowany podczas prestiżowego „A-klasowego” Festiwalu Filmowego w Szanghaju. Po chińskich sukcesach „Moich córek krów” to kolejna moja chińska przygoda. Okazuje się, że kino, które robię, tam się bardzo podoba. Pewnie dlatego, że opowiada o emocjach, relacjach, sprawach wspólnych dla wszystkich bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy kolor skóry. Wierzę, że wszyscy ludzie są tacy sami, jeśli chodzi o uczucia. – komentuje udział w festiwalu Kinga Dębska.

Trzy szanghajskie pokazy filmu odbędą się 17 i 21 czerwca. Po ostatnim będzie miało miejsce spotkanie i dyskusja z twórcami. „Plan B” odnosi sukcesy również w Polsce – wygrał III Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło w Mogilnie, pokonując takie tytuły, jak „Mężczyzna imieniem Ove”, „Śmierć Stalina”, „Party”, „Atak paniki”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”, czy „Twarz”.

Film właśnie ukazał się na DVD i jest dostępny w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Bohaterów „Planu B” poznajemy przed walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi, którzy dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

„Plan B” to historia o niełatwym poszukiwaniu miłości, o znajdowaniu sensu w relacjach z innymi i o tym, że zawsze jest nadzieja, że po burzy wyjdzie słońce. Powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej – autorki pierwszej części „Listów do M.” oraz „Po prostu przyjaźń”.