fbpx

Szczegóły filmu

2014 Polska produkcja   

KARUZELA

Premiera: 23.05.2014

Reżyseria:Robert Wichrowski

Producent:Faun Film

Gatunek:dramat

Czas:85 min.

Główni bohaterowie „Karuzeli” mają zaledwie trzydzieści lat, gdy stają przed najtrudniejszymi życiowymi decyzjami. Rafał, Magda, Piotr i Natalia muszą wybrać, co jest dla nich najważniejsze i ile są w stanie poświęcić, aby to osiągnąć.

Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego, ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Główni bohaterowie „Karuzeli” mają zaledwie trzydzieści lat, gdy stają przed najtrudniejszymi życiowymi decyzjami. Rafał, Magda, Piotr i Natalia muszą wybrać, co jest dla nich najważniejsze i ile są w stanie poświęcić, aby to osiągnąć. Kiedy dwaj najlepsi przyjaciele zakochują się w tej samej dziewczynie, ich męska przyjaźń wystawiona jest na ciężką próbę. Braterskie relacje oraz miłość do kobiety ważą się na jednej szali. Kłamstwo jest jedynie pozorną ucieczką i wyborem mniejszego zła.

Opowieść Roberta Wichrowskiego, reżysera „Karuzeli”, to wędrówka po ludzkiej duszy. Nie daje gotowych odpowiedzi, ale przeprowadza po skomplikowanym świecie uczuć głównych bohaterów. Są rozczarowani wizją świata, w którym relacje międzyludzkie ograniczają się do kontaktu za pośrednictwem komunikatorów, mediów społecznościowych czy telefonu komórkowego.

W główne postacie wcielili się, debiutujący w pierwszoplanowych rolach, aktorzy – Mikołaj Roznerski („Chce się żyć”, „Supermarket”), Mateusz Janicki („Supermarket”, „Miłość na wybiegu”, „Lejdis”), Karolina Kominek („Wymyk”) i Maria Pawłowska. W pozostałych rolach zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, Ireneusza Czopa oraz Aleksandra Mikołajczaka.

Ważnym elementem filmu „Karuzela” jest jego warstwa wizualna. Kamera prowadzona przez Adama Bajerskiego, autora zdjęć m.in. do filmów „Sztuczki” i „Imagine” jest blisko bohaterów, podąża za nimi, idzie za ich emocjami. W filmie znalazła się muzyka skomponowana przez Mikołaja Bugajaka, czołowego producenta nowej polskiej sceny muzycznej, znanego również jako Noon. W filmie znalazły się utwory alternatywnej sceny w wykonaniu, m.in. Fern, Hatti Vatti, Random Trip, Ewy Abart i Marka Dyjaka. To muzyka pokolenia, które weszło w dorosłość w XXI wieku.

 

 

Foto i video

Twórcy

Robert Wichrowski

Reżyseria

Adam Bajerski PSC

Zdjęcia

Magdalena Widelska-Władyka

Scenografia

Barbara Łagowska

Kostiumy

Katarzyna Łagowska

Kostiumy

Monika Mirowska

Charakteryzacja

Dariusz Krysiak

Charakteryzacja

Mikołaj Bugajak

Muzyka

Artur Kuczowski

Dźwięk

Adam Kwiatek PSM

Montaż

Rafał Widajewicz

Kierownik produkcji

Ewa Ogórek-Wichrowska

Producent, FAUN FILM

Kacper Habisiak

Koproducent / Dźwięk

Marcin Kasiński

Koproducent / Dźwięk

Cezary Lisowski

Koproducent

Mariusz Kordas

Koproducent

Andrzej Mroczkowski

Koproducent

Maciej Ostoja-Chyżyński

Koproducent

Dla prasy

Pressbook